Jump to Navigation

دومين جشنوارۀ کسب و کار کامپوزیت ایران

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 در /hard2/serve/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

یکی از مشکلات مرتبط با موضوعات تحقیقاتی عدم فراهم بودن بستر مناسب جهت گذر از مرحلهٔ تولید علم به تولید ثروت است. در همین راستا فقدان هدف گذاری و انگیزه سازی برای محققین و نبود زمینهٔ ارتباطی بین فناور و سرمایه گذار قطعاً در تشدید این چالش موثر می­ باشد. عمدتاً فناوران شناخت صحیحی از بازار ندارند و از سوی دیگر سرمایه گذاران دسترسی لازم به دانش و فن آوری مورد نیاز را ندارند، لذا برپایی جشنواره­ هایی که ارتباط رو در رو و تعاملی بین این دو را فراهم می­ نماید، ضروری به نظر می­ رسد.

در غیاب چنین بستری، سرمایه گذاران در نهایت وابسته به بهره گیری از واحدهای تحقیق و توسعه درون شرکتی که هزینه­ های بسیاری را بر آنها تحمیل می­ کند یا وابسته به مراکز علمی خارج از کشور خواهند بود. در نقطهٔ مقابل فناوران و محققین نیز موضوعات پژوهشی خود را صرف بر تولید علم و یا انتشار محصولات آکادمیک معطوف می­ دارند و هیچ بهرهٔ مادی و اقتصادی از تحقيقات علمی خود نمی­ برند و تنها به خوراک علمی دیگر رقبای علمی خود در دیگر نقاط دنیا کمک می­ کنند.

بسیاری از طرح­ ها و ایده­ های نو آورانه در جامعهٔ فنی کشور ما به دلیل عدم وجود بسترهای مناسب برای معرفی و رشد آنها و همچنین عدم تأمین مالی مناسب نمی­ توانند تبدیل به ارزش افزوده شده و به رشد اقتصادی برسند. بسیاری از طرح­ ها به دلیل نا آشنا بودن خالقان آنها با روند ثبت اختراع دچار مشکل شده و قبل از آنکه فرصت مناسب برای تجاری شدن و یا معرفی بیابند، از مالکیت آنها خارج شده و با مشکلات حقوقی عدیده­ ای مواجه می­ شوند.

برگزاری هدفمند و عملیاتی چنین جشنواره­ های کسب و کار که همراه با معرفی انواع حمایت و آموزش های مختلف از جمله تهیه طرح­ های تجاری- اقتصادی و ثبت اختراع است، قطعاً می­ تواند منجر به ورود ایده های نو همراه با الگوهای صحیح اقتصادی و معرفی آنها به سرمایه گذاران و تولید کنندگان شود. طبیعی است که در چنین فضایی تعاملی، یک رابطه برد-برد در منافع اقتصادی و معنوی برای تمامی طرفین بوجود می­ آید.

منبع:  http://isc96.ir

------------------------------------------------------------------------

 

معرفی دومين جشنوارۀ کسب و کار کامپوزیت ایران در بخش «تجاری سازی دستاوردهای پروژه» در صفحهٔ «پروژهٔ کاربردی» در وبگاه کاوش:

(برای مراجعه به این صفحه بر روی تصویر کلیک کنید)

------------------------------------------------------------------------

 

معرفی دومين جشنوارۀ کسب و کار کامپوزیت ایران در بخش های «تأمین منابع مالی» و «تحقیق و توسعه» در صفحهٔ «کارآفرینی دانش بنیان» در وبگاه کاوش:

(برای مراجعه به این صفحه بر روی تصویر کلیک کنید)

----------------------------------------------------------

 

به کانال کاوش در سروش بپیوندید: sapp.ir/iutKavosh

به کانال کاوش در آی گپ بپیوندید: igap.net/iutKavosh

به کانال کاوش در ایتا بپیوندید: eitaa.com/iutKavosh

 

لینک کوتاه این صفحه: http://yon.ir/kavosh9757News | by Dr. Radut

تحت نظارت وف ایرانی