Jump to Navigation

محتوای محور «سبک جنسیتی»

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 در /hard2/serve/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

مرحلۀ اول:

موضوع ۱: (کلیات الگوی فردی) با توجه به نقش مهم اخلاق جنسی در زندگی فردی انسان، کدام الگوی فردی را در مورد آن صحیح و شایسته می‌دانید؟ به‌طوری‌که؛

۱ ـ می‌توان این نیازها را متضاد با روحیۀ متعالی گرایانۀ انسان محسوب کرد و از آن‌ها دوری جست که در این صورت، مزایا و معایب این الگو چیست و چرا آن را صحیح می‌دانید؟

۲ ـ می‌توان آن را منبع کامیابی محسوب کرد و همواره در جست‌وجوی آن بود که در این حالت، مزایا و معایب این الگو چیست و چرا آن را صحیح می‌دانید؟

۳ ـ می‌توان آن را به‌عنوان بخشی از روحیات انسانی محسوب کرد اما برای پاسخ‌گویی به آن حدودی ترسیم نمود؛ مانند «صرفاً از راه تشکیل خانواده و ازدواج» که در این صورت نیز مزایا و معایب این الگو چیست و چرا آن را صحیح می‌دانید؟ و نیز حدود آن چیست و چگونه باید این حدود را تشخیص داد؟

مرحلۀ دوم:

موضوع ۲: (جزئیات الگوی فردی) در چهارچوب الگوی موردنظر شما در مرحلۀ اول (موضوع ۱)، مسائل جزئی‌تر فردی (پوشش و آرایش، ازدواج، تعاملات اجتماعی با جنس مخالف، زندگی در دهکدۀ جهانی و...) چگونه باید باشند؟

سبک موردنظر خود را در بعد فردی، با توضیح پیرامون یک یا چند مورد از این مسائل، بیان نمایید.

مرحلۀ سوم:

موضوع ۳: (کلیات الگوی اجتماعی) با توجه به نقش مهم اخلاق جنسی در زندگی اجتماعی انسان، کدام الگوی اجتماعی را در مورد آن صحیح و شایسته می‌دانید؟ به‌طوری‌که؛

۱ ـ می‌توان گفت مردم در قبال یکدیگر و نیز مردم و حکومت در قبال یکدیگر مسئولیتی ندارند و از هر مداخله‌ای باید اجتناب کرد که در این صورت، نقاط قوت و ضعف این الگو چیست و چرا آن را صحیح می‌دانید؟

۲ ـ می‌توان گفت که مردم در قبال یکدیگر و نیز مردم و حکومت در قبال یکدیگر مسئول‌اند و از بی‌اعتنایی باید اجتناب کرد که در این صورت نیز، نقاط قوت و ضعف این الگو چیست و چرا آن را صحیح می‌دانید؟ همچنین شیوۀ مطلوب انجام این مسئولیت چیست و چگونه باید تشخیص داد؟

مرحلۀ چهارم:

موضوع ۴: (جزئیات الگوی اجتماعی) در چهارچوب الگوی موردنظر شما در مرحلۀ سوم (موضوع ۳)، مسائل جزئی‌تر اجتماعی (هنر، ورزش، ساختار شغلی و آموزشی و...) چگونه باید باشند؟

سبک موردنظر خود را در بعد اجتماعی، با توضیح پیرامون یک یا چند مورد از این مسائل، بیان کنید.

محتوای محور «سبک جنسیتی» در کاوش (۲۱۸ کیلو بایت، PDF)Page | by Dr. Radut

تحت نظارت وف ایرانی