Jump to Navigation

آموزش زبان فارسی در اسرائیل برای استخدام در سرویس جاسوسی

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 در /hard2/serve/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

نکات:

محور:
نوع: 
خبر و گزارش
تاریخ منبع : 
1397/03/14
توضیح: 

مدرسه «بن گورین» تحت مدیریت پینی شمیلوویچ، افسر امنیتی سابق این کشور، دوره آموزش زبان فارسی را ارائه می‌دهد. آقای «شمیلوویچ» می‌گوید شماری از دانش‌‌آموختگان این مرکز هم اکنون در واحدهای اطلاعاتی اسرائیل مشغول به کار شده‌اند.

۲۵ نفری که هر ساله از این مرکز فارغ‌التحصیل می‌شوند کاندیدای طبیعی عضویت در واحدهای اطلاعات نظامی اسرائیل محسوب می‌شوند. این دوره که با نام «ایران، امنیت و اطلاعات» برگزار می‌شود تنها به آماده‌سازی جنگی محدود نیست. هانا جهان‌افروز، موزیسین متولد ایران و معلم این مرکز به خبرگزاری رویترز می‌گوید: «ما فقط به آموزش ریزه‌کاری‌های زبان نمی‌پردازیم بلکه علاوه بر آن سعی می‌کنیم تجربه حسی و ذوقی منتقل شود. هر چیزی که به ایران به عنوان یک کشور مربوط است، به شهروندانش، به فرهنگ درخشان هزاران ساله‌اش.»

یکی از زبان‌آموزان این مرکز می‌گوید:«فکر میکنم یادگیری این زبان می‌تواند در آینده به من کمک کند، نه اینکه الزاما مورد خاصی را در ذهن داشته باشم. اما طرز فکر الانم کاملا با آن وقت که شروع کردم فرق کرده. واقعا حس می‌کنم این دوره به من ابزاری داده تا با آن بتوانم جستجو کنم، بفهمم و یاد بگیرم.»

منبع: شبکهٔ «یورو نیوز» وابسته به اتحادیهٔ اروپا

مشاهدۀ کلیپ:

- مشاهده در کانال «کاوش مطالعات» در آپارات

تعدادی از منابع موافق:

نیاز به تکمیل

تعدادی از منابع مخالف:

نیاز به تکمیل

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه:

امنیت ملی - مداخلات آمریکا

 

لینک کوتاه این صفحه: www.yon.ir/KAVOSH7318

 Reference | by Dr. Radut

تحت نظارت وف بومی