Jump to Navigation

در سال 2016، سیستم فیلترینگ پارلمان انگلیس ۱۱۳۲۰۸ دسترسی به وبسایت های مستهجن را مسدود کرد

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 در /hard2/serve/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

نکات:

محور:
نوع: 
خبر و گزارش
تاریخ منبع : 
2018/01/08
توضیح: 

بر اساس داده های رسمی، از هنگام انتخابات عمومی، بیش از ۲۴۰۰۰ بار برای دسترسی به وبسایت های مستهجن در پارلمان های انگلیس تلاش شده است.

آمار ۲۴۴۷۳ تلاش یعنی به طور متوسط تقریباً ۱۶۰ درخواست در روز، بین ژوئن و اکتبرسال گذشته از رایانه ها و سایر دستگاه هایی که به شبکهٔ اینترنت پارلمان متصل می شوند (که توسط نمایندگان پارلمان، اعیان و کارمندان استفاده می شوند).

داده هایی که پس از یک تقاضای آزادی اطلاعات توسط Press Association (آژانس خبری اصلی انگلیس) منتشر شد نشان می دهد که یک افزایش زیاد ناگهانی در سپتامبر در تعداد تلاش ها برای بازدید از این سایت ها اتفاق افتاد که ۹۴۶۷ درخواست از هر دو مجلس اعیان و عوام در آن ماه بود.

آمارها همچنین یک کاهش ناگهانی زیاد را در تعداد درخواست ها برای دسترسی به وبسایت های مستهجن در سال های اخیر نشان می دهد. در ۲۰۱۶، سیستم فیلترینگ پارلمان ۱۱۳۲۰۸ درخواست را مسدود کرد در حالی که در سال قبل ۲۱۳۰۲۰ مورد بود.

مقامات پارلمان آمارهای ژانویه و فوریهٔ ۲۰۱۷ را نمی توانستند فراهم کنند که به خاطر تغییرات در فناوری و روش نگهداری اطلاعات است. با وجود این، داده های موجود نشان می دهد که ۳۰۸۷۵ درخواست از مارس تا اکتبر وجود داشت.

یک سخنگوی پارلمان بر اساس آمارها گفت :«همهٔ وبسایت های مستهجن توسط شبکهٔ رایانهٔ پارلمان مسدود می شود. اکثریت قریب به اتفاق تلاش ها برای دسترسی به آن ها عمدی نیستند. داده ها نشان می دهد که درخواست ها برای دسترسی به این وبسایت ها از آن ها بازدید نمی کنند.

یک تقاضای دیگر آزادی اطلاعات نشان می دهد که حداقل ۲۷۵۱۷۵۵ تلاش برای دسترسی به وبسایت های مسدودشده در شبکهٔ پارلمان از ژانویه تا اکتبر این سال وجود داشت.

منبع: وبگاه روزنامهٔ گاردین انگلیس (تصویر منبع: پی ان جی، ۹۷۳ کیلوبایت)

 

تعدادی از منابع موافق:

نیاز به تکمیل

تعدادی از منابع مخالف:

نیاز به تکمیل

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه:

آزادی و قانون

 

لینک کوتاه این صفحه: http://yon.ir/kavosh7252

 Reference | by Dr. Radut

تحت نظارت وف ایرانی