Jump to Navigation

کاری که پس از انقلاب ایران انجام شد خارج کردن مسائل جنسی از انظار عمومی و شخصی کردن آن ها بود (گزیده ای از سخنرانی پروفسور مایکل جونز، استاد سابق کالج سِنت مِری آمریکا)

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 در /hard2/serve/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

نکات:

محور:
نوع: 
خبر و گزارش
تاریخ منبع : 
2014/05/28
توضیح: 

پروفسور جونز با بیان اینکه فیلم هایی که غرب علیه انقلاب ایران می سازد روی ذهن مردم دنیا تاثیر دارد و ذهنیتشان را به ایران بدبین کرده است؛ گفت: اولین بار که می خواستم به ایران بیایم خانواده ام فکر می کردند که در ایران مرا گروگان می گیرند و به من می گفتند افرادی با محاسن و عینک دودی به ملاقت شما می آیند و شما را به گروگان می گیرند و این تاثیر فیلم آرگو بود.

پروفسور جونز اظهار داشت: هالیوود یک فریب است، سیاست خارجی ما فریب است. آن ها یک دلیل عنوان و یک پیش فرض تعیین می کنند تا با استفاده از آن به سایر کشورها حمله کنند. همۀ این ها فریب است و به همین دلیل می گویم "آرگو" فیلم مهمی است. زیرا نوعی فریب را نمایش می دهد که اساس کار آمریکا و سیاست خارجی آن است.

وی افزود: من تلاش می کنم تا اوضاع و شرایط واقعی اینجا را برای آمریکایی ها توضیح دهم. اما مقصود اصلی من آن است که ماهیت واقعی هالیوود را روشن کنم. به عنوان مثال و مشخصاً، منظورم استفاده از تصاویر جنسی است. این امر باعث نابودی فرهنگ خواهد شد.

 وی افزود: آن ها از فیلم های مستهجن به عنوان یک سلاح استفاده می کنند. به همین دلیل یکی از موضوعاتی که من دربارۀ آن صحبت کردم، اقدام اسرائیلی ها در مورد به نمایش دادن فیلم های مستهجن برای فلسطینیان است.

این استاد دانشگاه در پایان در پاسخ سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه نظر دیگر آمریکایی ها چگونه است؛ آیا آن ها نیز مثل شما فکر می کنند گفت: من از خیلی از آمریکایی های حاضر در اینجا می شنوم که می گویند ایران تنها جایی است که می توان حرف هایی که ما اکنون می زنیم را در ملأ عام به زبان آورد. من فکر می کنم ایران کشوری است که رهبری ترویج این گونه مسائل فرهنگی و احیای فرهنگ در دنیا را به عهده گرفته است.

این تحلیلگر آمریکایی در پاسخ به سوال یکی از حاضران  که نظر وی را پیرامون حجاب زنان ایران پرسیده بود گفت: هالیوود با ورود به فرهنگ ها، آن ها را با مسائل جنسی آمیخته می کند. این همان کاری است که آن ها در دوران شاه انجام دادند. کاری که آیت الله ها پس از انقلاب در ایران انجام دادند، خارج کردن مسائل جنسی از فرهنگ بود.

من یک بار نیز در گفتگویی که با نیویورک تایمز داشتم و گزارشگر آن در این ارتباط از من سؤال کرد، من در پاسخ، به این اقدام شما، به عنوان اولین اقدام اشاره کردم.

وی افزود: به عبارت دیگر، شما مسائل جنسی را از ملأ عام یعنی از انظار عمومی در جامعه، خارج و آن را به مسئله ای شخصی تبدیل کرده اید. به عنوان مثال نحوۀ پوشش شما، تحریکات جنسی را از بین می برد و نبود زنان برهنه در خیابان ها به عنوان ابزاری تبلیغاتی، به مغز، فرصت پاک شدن می دهد.

این استاد دانشگاه در پایان اضافه کرد: استفاده از این شیوۀ تبلیغات [شیوۀ تبلیغات در آمریکا] برای تحریک افراد به خرید کردن و مصرف و انجام کارهایی است که عقلانی نیست. بنابراین باید بگویم، این یکی از دستاوردهای بزرگ شماست.

منبع: بر اساس گزارش fasaei.com از نشست پروفسور جونز با دانشجویان در فسا در هشتم خردادماه ۱۳۹۳

 

تعدادی از منابع موافق:

تعدادی از منابع مخالف:

بیشتر کاوش کنید:

 

کلیدواژه ها:

آزادی و قانون - توطئه

 Reference | by Dr. Radut

تحت نظارت وف بومی